Ten w którym rozmawiamy o karierze

Cześć,

Prezentujemy piąty odcinek podkastu. W tym odcinku rozmawiamy o karierze, czy lepiej mieć kasę czy fajne projekty, czy uczelnia ma wpływ na późniejszą karierę w IT oraz o tym czy warto się specjalizować czy lepiej wiedzieć trochę o wszystkim. Zgodnie z waszą wolą z ankiety, podzieliliśmy ten odcinek na mniejsze części. Dajcie znać jak to nam wyszło.

Miłego słuchania:

Zapraszamy do subskrybowania: RSSiTunes

Linki:

Podziękowania dla:
Michał Franc
Karol Wójciszko

5 odpowiedzi do “Ten w którym rozmawiamy o karierze”

 1. Jak uważacie.. czy junior na rozmowie rekrutacyjnej na .NET developera powinien wiedzieć co to jest SOLID, LINQ i Dependency Injection? Bo 95% osób patrzy przerażonymi oczami jak padają te hasła..

  1. Jeśli stanowisko jest faktycznie na juniora to nie uważam aby to było konieczne, oczywiście osoba, która będzie wiedziała o co chodzi mocno w tym momencie zaplusuje.

  2. Cześć NTJ,
   To co powinien wiedzieć junior zależy od firmy do której jest rekrutowany. Jak aktualnie mam na tapecie IOC oraz SOLID podczas rekrutacji i pytam o to także juniorów. Ale! To nie znaczy, że jeśli ktoś nie wie to jest od razu skreślony, jest to tylko część wiedzy którą trzeba posiadać. Co więcej, jest sporo seniorów (10+ lat doświadczenia) który nie słyszeli, słyszeli ale bez szczegółów, czy słyszeli ale nie akceptują – tych terminów.

  1. Nie na moich studiach, czy na kierunkach skąd przychodzą do nas ludzie na rekrutacje. Wydaje mi się, że przy rozmiarach projektów/zadań które są realizowane na studiach ciężko byłoby pokazać zalety takich podejść.
   Poza tym trzeba trochę pocierpieć, aby docenić zalety IOC czy SOLIDa – jeśli poda się to na tacy, w projektach które zawierają 3-5 klas, ciężko będzie to zrozumieć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *