Kategorie
Podcast

Ten w którym rozmawiamy o karierze – OstraPiła #5

Cześć,

Prezentujemy piąty odcinek podkastu. W tym odcinku rozmawiamy o karierze, czy lepiej mieć kasę czy fajne projekty, czy uczelnia ma wpływ na późniejszą karierę w IT oraz o tym czy warto się specjalizować czy lepiej wiedzieć trochę o wszystkim. Zgodnie z waszą wolą z ankiety, podzieliliśmy ten odcinek na mniejsze części. Dajcie znać jak to nam wyszło.

Miłego słuchania:

Zapraszamy do subskrybowania: RSSiTunes

Linki:

Why is there no German version of GitHub? Because „pull request” would be „Zusammenführungsanforderung”.

— Lars Hupel (@larsr_h) June 10, 2016

Podziękowania dla:
Michał Franc
Karol Wójciszko

5 odpowiedzi na “Ten w którym rozmawiamy o karierze – OstraPiła #5”

Jak uważacie.. czy junior na rozmowie rekrutacyjnej na .NET developera powinien wiedzieć co to jest SOLID, LINQ i Dependency Injection? Bo 95% osób patrzy przerażonymi oczami jak padają te hasła..

Jeśli stanowisko jest faktycznie na juniora to nie uważam aby to było konieczne, oczywiście osoba, która będzie wiedziała o co chodzi mocno w tym momencie zaplusuje.

Cześć NTJ,
To co powinien wiedzieć junior zależy od firmy do której jest rekrutowany. Jak aktualnie mam na tapecie IOC oraz SOLID podczas rekrutacji i pytam o to także juniorów. Ale! To nie znaczy, że jeśli ktoś nie wie to jest od razu skreślony, jest to tylko część wiedzy którą trzeba posiadać. Co więcej, jest sporo seniorów (10+ lat doświadczenia) który nie słyszeli, słyszeli ale bez szczegółów, czy słyszeli ale nie akceptują – tych terminów.

Nie studiowałem informatyki, więc nie wiem.. ale czy takie hasła nie padają na tych studiach?

Nie na moich studiach, czy na kierunkach skąd przychodzą do nas ludzie na rekrutacje. Wydaje mi się, że przy rozmiarach projektów/zadań które są realizowane na studiach ciężko byłoby pokazać zalety takich podejść.
Poza tym trzeba trochę pocierpieć, aby docenić zalety IOC czy SOLIDa – jeśli poda się to na tacy, w projektach które zawierają 3-5 klas, ciężko będzie to zrozumieć.

Możliwość komentowania została wyłączona.