Kategorie
Podcast

Ten w którym rozmawiamy o rekrutacji w IT – OstraPiła #13

Najnowszy odcinek traktuje o rekrutacji w IT. Temat poruszamy nie tylko z punktu widzenia osoby rekrutowanej ale i rekrutującej. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie co ważne jest w trakcie rekrutacji a co można pominąć. Poruszymy temat sensowności niektórych pytań pojawiających się na rozmowach i zastanowimy się czy lepiej inwestować w 'sexi’ technologię aby przyciągnąć ludzi do nas czy jednak pakowanie kasy w standardową rekrutację ma sens.

Wyszło z tego prawie 3h nagrania! Miłego słuchania.

Linki:

5 odpowiedzi na “Ten w którym rozmawiamy o rekrutacji w IT – OstraPiła #13”

W około 1 godziny podcastu wychodzi, że Jarek, takie mam wrażenie, dawno nie pracował z copy-paste inżynierami. Ja w obecnym projekcie mam z takimi do czynienia. Błędy w kodzie po prostu są rażące, przykłady: konkatenacja stringa w pętli za pomocą operatora '+’… i bum OutOfMemory na produkcji (mieliśmy coś takiego i uwaga Jarek:) zamieniłem to na StringBuilder’a ;)).
Brak odpalenia Dispose na StreamWriter, może się zakończyć jakimś wybuchem, bo np. plik pod spodem nie był zamknięty. I takie kwiatki też mieliśmy na produkcji.
Jak zatrudniasz człowieka, to według mnie powinien on być w stanie wyłapywać takie błędy programistyczne np. podczas Code Review. Włączam w to również poprawne użycie OOP.
Po każdym Code Review kodu copy-paste inżynierów z firmy Co*niz*n* muszę zbierać swoje kończyny z podłogi. Dlatego dla własnego spokoju i ograniczania błędów na produkcji z człowiekiem, który nie widziałby tego typu błędów czytając kod (nie wymagam, aby zawsze wykrywał 100%, wiadomo czasem można przeoczyć, jesteśmy tylko ludźmi) na rekrutacji po prostu bym się kulturalnie pożegnał.

Tak może być. Mamy chyba trochę szczęścia do ludzi, albo ich nie zatrudniamy. Jasne że zdarzają się lepsi i nie 🙂 Być może ludzie w aktualnej pracy mnie „rozleniwili” jeśli chodzi o programistyczny poziom.
Podejrzewam, żeby gdybym miał ciągle do czynienia z ludźmi ^C^V to byłbym na to bardziej wyczulony.
Swoją drogą, teraz przez Ciebie, będę jeszcze mniej skory to wyjścia poza swoją strefę pracy i komfortu ludzi który nie tylko ^C^V 😉

Możliwość komentowania została wyłączona.